Siteyi Niçin Kurdum?

MERHABA DOSTLAR SİTEYİ NİÇİN KURDUM                   

Ben 9 aylıkken annem vefat etmiş ve annemi hiç tanımıyorum. 1964 senesinde askerden geldim ve İçişleri Bakanlıgı’nda Nüfus Memuru olarak göreve başladım.Nüfus memuru olunca gördüm ki evlenen çiftlerin Kütük defterinde resimleri var. Ben de annemin resmini göreceğim ümidi ile Nişanlanmaya giderken Divriği  Nufus Memurluguna gittim, fakat hayal kırıklığına ugradım. Çünkü annem afdan yararlanıp evlenmiş olduğu için resmi yoktu. Bunu görünce o dönemde Mursal  köyünde yaşayanların çoğunun resmini çektim o zamanki çocuklar büyüyünce benim gibi hayal kırıklığına ugramasın diye ve o resimleri itina ile sakladım.

27-1-2008 tarihinde bir kriz sonucu ailemi kaybettim. Bende böyle bir durumla karşılaşırsam bu resimler saklı kalmasın diye tüm hemşerilerimle paylaşmak istedim ve bacanağım Foto Musa Mert’in Arşivinden de yararlandım. Bu arada resimleri Mursal gen.tr ye göndermeye başladım ama baktım ki oraya gönderdiğim resimler ne beni ne de bakan kişileri tatmin etmedi. Bunun üzerine site kurmaya karar verdim. Bir de o dönemde siz hemşerilerime söz verdim bütün hemşerilerimin gençlerini dünyadan göç etmiş büyükleri ile sanalda

olsa

tanıştıracagım diye. Dikkat ederseniz benim siteye ve Mursal gen.tr ye gönderdigim resimler 45- 50 senelik resimlerdir. Çoğunlukla eski resimleri eklesem de arada manzara ve yeni resimler de koyuyorum ki bakanlar sıkılmasın.

Benim büyüğümün resmi yok diyenler merak etmesin hepsini görüntülemeye çalışacagım. Bu arada kendilerinde aile büyüklerinin resmi varsa Mursal Dernegine bıraksınlar ben ordan alır siteye koyarım. Şunu da belirtmeden geçemiyecegim: büyük ilgi gösterdiniz bu beni mutlu etti ve daha resimlerin müziklendirilmiş sılaytlarını izleyeceksiniz. Birde hanım bacılarıma sayfa açtım hünerlerini ana sayfadaki e.mail adresine gönderirlerse ben onları yayınlarım, becerileri saklı kalmasın.

Not:  Bu arada Bu siteminde azgeldiğini görünce  Daha geniş içerikli bir site kurmaya karar verdim.Ve www.mursal58.comsitesini kurdum  daha güzel hizmet verebilmek için. Hepinizi saygı ve sevği ile kucaklarım. Hoşca ve dostca kalın.

 

ÖZÜR 

Mursal58.com Sitemiz 20/02/2009 Tarihinde hizmete girmiştir. ( Slayt olarak )

 (Tüm Siteyi  Slayt yaptım ama Müzükleri kaldırdım Kaldırma nedenini yukarıda açıkladım )
AŞUR  YALÇIN   ( TEL: 0537 281 52 04 )
30/09/2008

www.mursalli.tr.gg

Dostlarım bu yazı ve bu site sizi şaşırtmasın bu site ilk kurduğum sitedir bu yazıyı o siteye yazmıştım bu sitede’de görmenizi istedim.

WWW.MURSALLİ.TR.GG  sitesine bakmak isterseniz Ana sayfada AŞUR YALÇIN’IN MURSAL KÖYÜ SİTESİNE GİRMEK İÇİN BURAYI TIKLA yazan yeri tıklarsanız bu siteye ulaşırsınız.

SAYGILARIMLA
Aşur YALÇIN